Zápasy

Dne 17. června 2018 se odehrál III. ročník SLIVENECKÉHO turnaje starších přípravek....

Sluncem "zalitý" veřejný sportovní areál, se stal svědkem utkání Starších přípravek, kdy mezi sebou změřilo síly celkem deset týmů. Poděkování za bojovnost patří všem deseti týmům, které si k nám našli cestu, zejména klubům z Chebu, Aše, kteří to k nám měli nejdále, dále partnerských klubům z Ruzyně, Řep, Loko-Vltavín a nakonec i domácímu - pořádajícímu týmu, kdy část našich kluků dorazila teprve dnes ráno ze školního pobytu z daleké Itálie.

Poděkování patří i organizátorům - hlavně za odvahu, že se v tomto slunném počasí pustili do takovéto "MEGA" akce, rozhodčím, trenérům rodičům a patronovi našeho turnaje, trenérovi našeho A-týmů, Dominiku Rodingerovi. Všem hráčům děkujeme za bojovnost a odvedené výkony. Děkuji i našim barvám Červenému a Bílému týmu za snahu a bojovnost, i když hlavně u Bílého týmu jsme již očekávali lepší umístění, ale dnešek byl nad jejich síly, bojovali hlavně sami se sebou a i o tom je fotbal. Na hřišti jsme jeden tým, musíme tahat za jeden provaz, ale v tom jsme dnes měli hodně velké rezervy. Rodiče i trenéři tak měli možnost vidět na jedné straně bojovnost, která se střídala s bezmocností, ukvapeností a herní nevyspělostí, bylo vidět, že každý výpadek našeho hráče na hřišti, soupeři nekompromisně trestali a tak na náš Bílý tým zbylo poslední místo. Poděkování za bojovnost patří i našemu Červenému týmu, zde se již projevují prvky souhry a fotbalového přátelství, v podstatě jsme nestačili pouze na tým TJ Jiskra Aš - Černí, kteří po zásluze obsadili I. místo, II. místo pečetili naši hráči z týmu TJ AFK Slivenec - Červení, III. v pořadí se umístnil fotbalový klub TJ Sokol Řepy - A tým.

2018-spr-iii-rocnik-as-cerni-i-misto

2018-spr-iii-rocnik-sliva-ii-misto 

2018-spr-iii-rocnik-repy-iii-misto

 2018-spr-iii-st-1

III. ročník je úspěšně za námi a tak se tešíme na IV. ročník SLIVENECKÉHO TURNAJE v roce 2019! Tohle byla poslední tečka v naši fotbalové sezóně 2017/2018. Přejeme všem hráčům úspěšné ukončení školního roku, výtečné vysvědčení a nádherné prázdniny. Společně se zase setkáme na fotbalovém soustřednění Starší přípravky v Rábí ve dnech 13. - 18. 8. 2018. Kdo si ještě nestihl vyplnit svoji přihlášku, obrátí se dotazem na paní G. Frolíkovou, viz kontakty a požádá jí o předání přihlášky na soustředění.

Autor: Vladimír Brenkuš 

Dne 13. 6. 2018 ze Slavie vezeme vítězství ....

Po rozpačitém začátku, s řadou nepřesností na naší straně, kdy se nám nedařilo v osobních soubojích, ani v technice přihrávek, jsme za stavu 3:3 o polčase opouštěli hřišti s vědomím, že pokud chceme vyhrát musíme začít hrát technický fotbal. 

Sen trenérů se naplnil a postupně po různých změnách v sestavě, v pozicích a hráčích, se naši kluci dostávali do herní pohoby a začala je hra s balónem zajímat a dokonce se ji začali i poctivě věnovat. Podařilo se nám v některých okamžicích holky technicky rozhodit, vyvést je z tempa, začali jsme dohrávat osobní souboje a občas se nám podařila i nějaká útočná akce, což nás dovedlo k zaslouženému vítězství s výsledkem 8:5 v náš prospěch. Zasloužená pochvala patří celému hernímu týmu, kluci děkujem.

 2018-spr-pu-slavie-130618

Autor: Vladimír BRENKUŠ 

Dne 11.6. 2018 jsme odehráli přátelské utkání s DUKLOU...

Cílem tohoto utkání bylo ověřit schopnosti části týmu, který převážně nezasahoval do ligových utkání, ověřit jejich individuální herní vyspělost, smysl pro kolektivní hru, nasazení, vytrvalost, snahu o dosažení vítězství v osobních soubojích atd. Tým DUKLY PRAHA byl složen z katekorie WU13, což znamená, že až 13-ti leté holky mohly reprezentovat svůj klub. Část našeho týmu, který tvoří základ pro ligovu soutěž je se školou na výletě v Itálii a tak jsme měli tentokrát možnost ověřit zbytek týmu v extremních herních situacích.

Můžeme konstatovat, že náš tým v náročné zkoušce obstál, i když jsme prohráli 3:4, výsledek byl pro trenéry přijatelný a hlavně jsme získali cenné informace, z chování jednotlivých našich hráčů v extrémních podmínkách ve hře.

2018-spr-pfu-110618

Autor: Vladimír Brenkuš

1.6. Den dětí jsme oslavili vítězstvím....

Poslední ligové utkáni jsme odehráli na domácím hřišti s týmem ze Stodůlek. I když jsme měli již dostatek bodů a jasné vedení máme zajištěno již po delší dobu, rozhodli jsme se tohle utkání věnovat našemu předsedovi klubu panu K. Bachroňovi a trenérovi "A-týmu" D. Rodingerovi. Ukázali jsme co v nás je, naši bojovnost jsme předváděli až do poslední minuty. Předvedli jsme hezkou herní techniku, utočníci měli svůj den a své zkušenosti předvedla i obrana. Musíme taky zmínit i herní výkon našeho brankaře. Utkání jsme dohráli za stavu 10:6.

O příjemnou atmosféru na hřišti i mimo něj se postarali naši kluci z "A-týmu" a naši rodiče. V takového atmosféře se opravdu nedá udělat nic jiného než vyhrát. A tak si naši trenéři mohli spokojeně oddechnout. Vždyť nakonec jsme se s 232 nastřílenými góly, 76 jich skončilo v naší brance, se ziskem 48 bodů, 16 vítězstvími a 2 prohrami po zásluze stali "MISTŘI LIGY 2017/2018".

Další fotky najdete ve fotogalerii: http://www.afkslivenec.cz/cz/fotogalerie.html

img-0884 

img-0872 

Autor: Vladimír Brenkuš

25.5. 2018 na Suchdole pokračovalo naše vítězné tažení...

spr-2505-suchdol-2018

Po celý zápas nás opět provázelo horké letní počasí, což nám způsobovalo těžší pohyb po hřišti, narušovalo to naši koncentraci na hru, pružnost a dynamiku ve střelbě. I tak jsme v poměřně poklidné atmosféře odehráli první polčas za stavu 4:3 v náš prospěch, kde nás prováděla řada nepřesností a občas i vlastní branka. Ve druhé polovině jsme častěji předstupovali hráče soupeře, byli jsme u míče dříve a podařlo se nám pár herních kombinací, které byly po zásluze ukončeny gólem. Do herní pohody se dostal i Martin S. krásnou střelou z dálky a útočníci Luděk F. a Robert Š. Zbytek zápasu jme dohrávali v herní pohodě za konečného stavu v utkání 9:5, v náš prospěch.

Příští týden, 1.6. 2018 nás již čeká poslední utkání a oslava našeho vítězství. Opět Vás všechny zveme k nám na UMT do Slivence, kdy od 17:30 hod zahajujeme již v roli mistrů poslední ligové kolo fotbalové sezóny a po zápase budeme společně s Vámi slavit v barvách MISTRŮ. 

Autor: Vladimír Brenkuš

Naše prvenství se spečetilo vítězstvím...

spr-barrandov-180518 

Vítězstvím na domácím hřišti v poměru 13:2 nad týmem z Barrandova jsme zpečetili naše prvenství v naší lize G3J SPŘ 2017/2018. Po počáteční nervozitě se náš brankostroj postavil na nohy a o poločase jsme již vedli 9:2. V závěrečných minutách již na nás byla vidět únava, ztráceli jsme sílu v osobních soubojích, se sílou se vytrácela přesnost a razance střel. Nakonec jsme naše utkání dohráli v herní pohodě a potvrdili si tak sílu našeho týmu, který během 16-ti kol vyhrál 14 zápasů. Pouze na tým z Vršovic jsme nenašli recept a obě vzájemná utkání, jak na podzim tak na jaře jsme s nimi prohráli. Zatím to ale byla naše jediná bodová ztráta.

Přijďte nás podpořit na našem domácím hrišti dne 1.6. 2018 v čase od 17:30 hod, odehrajeme poslední ligové kolo s týmem ze Stodůlek a společně tak oslavíme naše celkové vítězství v soutěži G3J SPŘ 2017/2018!!!

Autor: Vladimír Brenkuš

Poprvé jsme hráli ve složení 7+1....

dukla-spr-140518 

Od podzima hrajeme vyšší soutěž a budeme hrát ve složení 7+1, proto byl dnešní den 14.5. 2018 pro nás poměrně dobrým testem fyzické a psychické odolnosti. Odehráli jsme přátelské fotbalové utkání s mladšími žačkami - dívčím klubem Dukly Praha, kde holky na tohle rozložení jsou již herně i takticky poměrně dobře připravené. Postupně jsme vyzkoušeli a do hry zapojili všechny naše zdravé hráče. Po rozpačitém začátku jsme se dobře zorientovali a zjistili, že nakonec nám větší hřiště v podstatě i vyhovuje. Utkání jsme dohrávali v dobré herní pohodě, spokojení s výsledkem hry, v poměru 10:5 v náš prospěch.

seberle-spr-dukla-140518 

V závěru zápasu nás potkalo i milé překvapení, kdy se na půdě našeho hřiště objevil Roman Šebrle, je to bývalý český atletický vícebojař a olympijský vítěz v desetiboji z roku 2004. Jako první překonal v desetiboji bájnou hranici 9000 bodů podle aktuálních bodovacích tabulek; výkonem 9026 bodů vytvořil 26. a 27. května 2001 v Götzisu světový rekord nepřekonaný dalších jedenáct let (vzal mu jej teprve Američan Ashton Eaton v červnu roku 2012 výkonem 9039 bodů) https://cs.wikipedia.org/wiki/Roman_%C5%A0ebrle

Romane moc Vám za to děkujeme a věříme, že se mezi nás ještě přijedete podívat. Zároveň velké poděkování patří hráčkám z Dukly Praha a organizačnímu výboru jak na straně Dukly tak na straně Slivence, našim hráčům gratulujeme k úspěchu a trenérům přejeme dobré vykročení do nové fotbalové sezóny. Kluci děkujeme!!!! Děláte nám i klubu radost.

Autor: Vladimír Brenkuš 

Cenné body z Lochkova přispěli k našemu ligovému vítězství.....

lochkov-130518

Vážení když jsem se připravoval k napsaní článku o našem utkání, nebylo ještě rozhodnuto o dalších ligových utkáních, že to neva, no jistě ale to bych jinak psal jenom obyčejný článek o ligovém kole ale takhle již s lehkostí píšu článek o našem úspěchu jak jsme se stali mistři ligy Starší přípravky 2017/2018!

Ale ještě alespoň něco málo o tom jak se nám podařilo z Lochkova přivést nejcennější 3 body, které to nakonec všechno rozhodli v náš prospěch. Ano je to tak, i po technických problémech, kdy jsme museli před zápasem změnit naši soupisku a místo Ondry S. musel nakonec do brány náš obránce Honza B. a po složitém začátku, kdy jsme do polčasu prohrávali, se nám naší herní vyspělostí podařilo nakonec zápas otočit v náš prospěch. a dohrát ho o v konečném výsledku 5:4. A takhle se rodí mistři...!!!, že ještě pořád nechápete, tak trochu matematiky.

Na záda nám dýchal tým z Vršovic, který ale dnes nečekaně zaváhal a neveze si domů žádné body, díky tomu a našemu zisku tří bodů, kdy jsme tak trochu i s fotbalých štěstíčkem dnes vyhráli, je v podstatě již dnes rozhodnuto. 

A tak tedy již dnešním dnem píšu článek o mistrech. Píšu o těch našich úžasných dětech, kteří se sami sobě stali hrdiny, píšu o těch dětech co v zimě i v létě, venku či v hale, statečně reprezentovali náš klub, píšu o těch dětech co statešně snášeli útoky našich soupeřů, prali se se zraněními ale i s námi rodiči a trenéry abychom společně ochutnali z toho kalichu štěstí, mnohdy byly situace vypěté a málokdo doufal, že to tempo, které jsme na začátku zvolili, že ho ustojíme a vydžíme. Děkujeme všem fandům přejícím i nepřejícím, děkujeme rozhodčím, za objektivitu i mrazivé chvilky, děkujeme rodičům, děkujeme trenérům, děkujem klubu a společnosti ATS - TELCOM PRAHA a.s. našemu sponzorovi v dobrých i zlých časech. 

A tak jsem dopsal kapitolu dějin TJ AFK Slivenec - Starší přípravka - Mistři 2017/2018!!! 

Autor: Vladimír Brenkuš

Na Řepích jsme nezaváhali...

Dne 10.5. 2018 sehrál tým "Bílých" přátelské utkání s fotbalovým klubem Řepy. Postupně se všichni hráči dostávali do herní pohody, o čem svědčí i dva střelené góly hlavou, ze standardních situací, po rohových kopech Kuby K. a Junqwoo L. se do listiny šťastných střelců zapsal Honza B., který si netradičně zahrál pozici "střeďáka". Postupně si všichni kluci vyskoušeli jak obranné tak útočné pozice. Výsledkem našeho snažení byl pokus o kombinační hru ve formě přihrávek, která se nám povedla a utkání jsme dohrávali ve svěžím tempu v poměru 10:2, v náš prospěch.

repy-100518 

Autor: Vladimír Brenkuš

Z turnaje F. Pláničky vezeme pohár za třetí místo...

Dne 8.5. 2018. Únava z dlouhé cesty, opravdu letní počasí a náš nástup do dlouho očekávaného turnaje, kde jsme hned v úvodním zápase podlehli našemu známému soupeři z Aše, nenasvědčoval tomu, že se nám podaří turnaj otočit. Postupně se do herní pohody dostávali všichni hráči a po řadě úspěšných i méně úspěšných taženích jsme nakonec získali 3. místo. Poděkování patří všem, co vážili cestu do Aše, včetně rodičů, organizačnímu týmu a taky speciélně maminkám, které nám udělali dobré zázemí a super dortíky na dobíjení energie. Nejvíce se nám herně povedl zápas dívčím klubem Viktoria Plzeň, na který budeme dlouho vzpomínat.

8518-as-1

Autor: Vladimír Brenkuš

Na domácím hřišti jsme se prosadili....

spr-ruzyne-040518 

Dne 4.5. 2018 jsme odehráli další kolo ligového zápasu na domácim hřišti ve Slivenci. I když soupeře již dobře známe ze zimní přípravy, z turnajů na Ruzyni, musím konstatovat, že se kluci soupeře herně zlepšili a byli pro nás rovnocenným soupeřem. V první polovině nás dokonce dostali pod tlak a hra byla poměrně vyrovnaná. Ve druhé polovině z nás postupně začala upadat svazujíci odpovědnost a kluci se začali herně i gólově prosazovat. Postupně se začalo dařit jak útočníkům tak obráncům a zápas jsme dohráli ve skvělém výsledku 12:4.

Autor: Vladimír Brenkuš 

Ve Vršovicích se překvapení nekonalo...

Dne 29.4. 2018 se překvapení nekonalo, můžeme se samozřejmě vymlouvat na příliš teplé počasí, hru na trávě, přiliš velkou zátěž v uplynulém týdnu, nevhodně zvolenými tréninky, "už zase na nás křičeli" a výčet dalších negativ by mohl pokračovat. Jednoduše propadák a každý ať si z toho veme ponaučení pro sebe, ztráta tří bodu ještě není sice kritická a jistý prostor pro změnu zde určitě je ale bez herního nasazení celého týmu a osobní odovědnosti a přístupu ke hře a k tréninku, se zlepšení samo nedostaví. Již na Slavii jsme viděli, že nás holky herně a kondičně přehrávají, zde se to opět potvrdilo. Uvidíme jaká bude reakce trenérů na kondiční a technickou přípravu, ztrátu dalších bodů si už neumím představit.

Autor: Vladimír Brenkuš 

Ve středu 25.4. 2018 chyběla Bílému týmu osobní odpovědnost...

stodulky-spb

Dne 25.4. 2018 odehrál tým "B" Starší přípravky přátelské fotbalové utkání na našem domácím hřišti s týmem Stodůlek. Po řadě osobních chyb a individuálním přístupu bez důrazu a odpovědnosti za celkový výsledek týmu, prohrál náš tým v poměru 2:11. Pochvalu si zaslouží gólman Ondra S., František Č. a za maximální bojovnost a nasazení Adélka B. a Lukáš H., výkon ostatních hráčů byl smutnou tečkou za tímto fotbalovým zápasem.

Autor: Vladimír Brenkuš

V neděli 22.4. 2018 bylo na Slávii vedro...

img-0667 

V abnormálně teplém počasí jsme vstoupili do zápasu s příliš velkou opatrností. Soupeř nás nešetřil a rázem holky Slávie vedly 2:0. Na 2:1 snižoval Rober Š. a následně dvěma góly otáčel stav zápasu v náš prospěch na 3:2 Luděl F. Holky hrály pěkný fotbal, plnily pokyny svých trenérek a neustále nás dotahovaly. 2/4 byla v naší režii a po gólech Ondry Č., Roberta Š., Luďka F. a Patrika B. jsme holky začali přehrávat a na konci 2/4 jsme již vedli 7:2. Ve 3/4 jsme po řadě nepřesností a taktických chyb nezvládali hru a holky se se 4-mi góly na nás dotáhly na rozdíl jediného gólu, na 7:6.

V hektickém závěru jsme ve 4/4 pod velkým tlakem a snahou soupeře navýšili vedení na 8:6, v zápětí holky snižovaly na 8:7, následně Martin S., přidal devátou branku a Robert Š., desátou, v závěru holky snížily na 10:8 a tak naše utkání bylo ukončeno zaslouženým vítězstvím a ziskem dalších cenných bodů. Pochvala patří celému týmu, organizátorům a rodičům za příjemnou atmosféru a zázemí, které pro naše hráče v horkém počasí vytvořili.

Další utkání na nás čeká na hřišti soupeře dne 29.4. 2018 v době od 15:15 hod, hrajeme s SK Union Vršovice, věříme že utkání odehrajeme v příjemné atmosfeře a tentokrát bez zranění.

Autor: Vladimír Brenkuš 

Ve středu 18.4. 2018 odehrál Bílý tým Starší přípravky důležitý zápas

img-0650

Nad dívčím týmem Dukly Praha jsme vyhráli 12:2. Po odehraném zápase z minulého týdne bylo možné u našich hráčů sledovat mírné zlepšení ale optimizmus ještě pořád musíme držet na uzdě. Během zápasu již bylo vidět několik dobrých herních momentů ale individuální přístup některých útočníků nám pořád kazil herní dojem, opět bylo vidět zbrklé nakopávání bez cílové myšlenky, přihrávky, které neměli hráče. Za pochvalu stojí herní výkon hráčů Adélky a Matyho. U ostatních nastalo herní zlepšení v tom, že začínají poslouchat rady trenéra, což je podstatná změna od minulých utkání. Nesmíme zapomínat, že fotbal je týmová hra a k vítězství nás dovede jen herní vyspělost a odpovědnost za výsledek celého týmu.

Autor: Vladimír Brenkuš 

V pátek 13.4. 2018 se na nás usmálo štěstí

Starší přípravka v tento den odehrála již II. jarní kolo s fotbalovým klubem Modřany. Počasí nám opravdu nepřálo, po většině zápasu jsme hráli v silném dešti a bylo to znát i na našem výkonu. V 1/4 (0:0) nebyla naše hra vůbec přesvědčivá, o tom kdo byl na hřišti mistrem se dalo jen polemizovat, hráli jsme příliš opatrnou hru, ze soupeře jsme měli respekt, ačkoliv tomu hra soupeře nebyla vůbec důvodem. A tak až ve 2/4 jsme se osmělili, začali dávat do hry důraz a do kabin jsme odcházeli za stavu 2:0.

O polovině se utkání změnilo, hra se nám začala dařit a za mohutného skandování našich fanoušků, tvořenou převážně našimi rodiči a vlastním klubem, jsme po dobré hře našich útočníků Luďka F. a Roberta Š., kterým se začalo dařit a tvořili dobře hru již od základu, jsme přidali dalších pět gólů 3/4 (5:0), celkový stav 7:0.

Závěrečná, 4/4 již probíhala pod taktovkou našich hráčů, hnaní kupředu povzbuzováním našich fanoušků se postupně prosadzovali všichni útočníci, a tak po propršeném utkání jsme 4/4 vyhráli 4:1. Cekový stav utkání tak skončil 11:1, v náš prospěch.

Poděkování a velká gratulace a patří všem našim klukům a našim fanouškům, kteří v těchto těžkých podmínkách dokázali pro sebe urvat další body a upevnit tak své postavení v tabulce. Děkujeme útočníkům: Luďkovi F., Ondrovi Č., Robertovi Š., Patrikovi B., Honzovi D., Obráncům: Martinovi S., Patrikovi G., Pepovi H., Janu B. a našemu brankáři, za odchytaný zápas, a všem za vzornou reprezentaci klubu.

Autor: Vladimír Brenkuš 

Bílý tým Starší přípravky změřil své síly na domácím hřišti

 img-0636[1]

Dne 12.4. 2018 odehrál náš bílý tým přátelské utkání s fotbalovým klubem Řepy. Hra soupeře nás zaskočila. Po řadě obranných a útočných chyb, kdy jsme nebyli schopni vstřelit regulérní branku z přiměřené vzdálenosti, po třech vlastních gólech, ustrašené hře s řadou nepřesností jsme podlehli soupeři 4:10. 

Děkujeme rodičům a hráčům předpřípravky za sportovní kulisu a fandění, kterým nás hnali před. Děkujeme soupeři za pěkný sportovní výkon a věříme, že příště skóre otočíme.

Autor: Vladimír Brenkuš 

Starší přípravka úspěšně vstoupila do I. jarního, v pořadí ale už 10. ligového kola

 img-0633[1]

Dne 6.4. 2018 odehrála naše Starší přípravka své první jarní ligové utkání na hřišti soupeře, TJ Sokol Bílá Hora. Zároveň si naši hráči přivezli své první jarní vítězství a cenné body, kdy soupeře přehráli v poměru 26:1.

Pokud chcete být stejně úspěšní jako naše parta, přidejte se k nám a neváhejte nás kontaktovat nebo navštívit na našem domácím hřišti ve Slivenci s UMT povrchem. Trénujeme pondělky, středy a pátky od 17:00 hod. Kontakty na náš organizační tým a trenéry najdete na našich webových stránkách pod Starší přípravkou.

Nepromarni svůj čas a přidej se k nám, jsme super parta správných kluků a holek, kteří to s míčem umí. Gratulujeme našemu vítěznému týmu a přejeme hodně úspěšných tažení v příštích zápasech. 

Autor: Vladimír Brenkuš 

Poděkování Oficiálním partnerům

Dovolte nám poděkovat všem, kteří svými příspěvky finančními či materiálními, pomocí či úsílím, udržují sportovní areál a klub v životaschopném stavu. DĚKUJEME.
Staň se i ty našim partnerem, více informací v sekci Marketing.

Poděkování Hlavním partnerům