Zápasy

14.8. 2018

Slovo trenéra 1.A k nedělnímu utkání...

Hodnocení : k prvnímu zápasu jsme nastoupili s očekáváním. Prožili jsme hektické léto kdy jsme řešili složení kádru. Dokázali jsme se z toho dostat ale musíme si přiznat ze oproti generálce jsme sestavu museli změnit na třech postech k tomu připočtěme Jardu Sedlického který je zraněný a dva hráče kteří nás opustili v letní pauze. To jsme tedy minus 6 hráčů. S tímto jsme šli do zápasu a musím řící, že se nemáme za co stydět.

Hráli jsme náročný fotbal kdy hráči nešetřili jediným krokem. První poločas rozhodl jeden přetažený centr kdy jsme nepokryli nabíhajicího hráče a bylo to 0:1 Do druhé půlky jsme trochu přehodili rozestavení a dokázali jsme soupeře zatlačit. Vsadili jsme na zjednodušení hry a soupeř hrozil z brejků. Jeden takovy se nám nepovedlo vyřešit a bylo to 0:2. Zvedli jsme hlavy a brzy jsme po hezké kombinaci snížili na 1:2, kdy první gól v mistrovském zápase ve Sliveneckém dresu střelil Patrik Sopr. Vsadili jsme vše na jednu kartu, měli jsme tlak a standardní situace. Bohužel v posledních vteřinách po rohovém kopu kam jsme vysunuli i brankáře jsme inkasovali na 1:3 do prázdné brány.

Tento gol již nic neřešil. Soupěri gratulujeme k vítězství. Z mého pohledu máme na čem stavět, přístup k zápasu byl od všech naprosto příkladný a věřím že hned v neděli od 17 hod ve Stodůlkách získáme první cenné body.

Aleš Majer

10.6. 2018

Slovo trenéra 1.A. k sobotnímu utkání...

9.6.2018 1999 Praha 2:2 (0:0) TJ AFK Slivenec, z.s. branky: 49. min Hložek 0:1, 63. min Chačaturov 1:1, 83. min Vejražka 2:1 a 85. min Majer 2:2 diváků: 35.

Sestava AFK Slivenec: Minarčík - Havelka, Růžička, Krahulec, Sedlický - Homola, Trampota, Vyhnal - Novák ( 62. min Heráň Petr ), Hložek (72.min Majer ), Eichler

Hodnocení hl. trenéra: „Zápas dle mého názoru hodně ovlivnilo počasí a posunutí zápasu o 20 minut. My chtěli na soupeře od první minuty vletět, přizpůsobili jsme tomu i rozcvičku, ale potom jsme seděli přes 20 minut v kabině. Nezačali jsem uplně dobře, ale po takových deseti minutách jsme převzali otěže zápasu a začali soupeře přehrávat. Na záčátku druhého poločasu se premiérově v dresu AFK trefil Maty Hložek, který i přes velmi nepříjemné zranění odehrál 70. minut. Poté jeho brance jsme měli ještě dvě velmi dobré příležitosti, kdy šel sám na bránu Péťa Novák, dále po špatném vyběhnutí jejich brankáře nedokázal trefit prázdnou bránu opět Maty Hložek. Tam nastal takový zlom, protože soupěř poté otočil výsledek na 2:1 dvěma brankami, které nevidíme leckdy ani v nejvyšší soutěži. Obě branky byly výstavní a sám jsem jim zatleskal. Kluci se ale zase nevzdali. V 85. minutě po krásném přímém kopu srovnal Aleš Majer, který příští týden odehraje svoje poslední utkání jako aktivní hráč. Víkendové zápasy nám zahráli do karet, takže můžeme slavit splnění našeho cíle a v posledním zápase se rozloučit s fanoušky AFK.”

Ze soupeřova hřiště vezeme cenný bod...

Sobotní kolo bylo předposledním ligovým kolem a tak je čas se ohlédnout co nám to přineslo. Již na první pohled, když se podívate na tabulku výsledků 25. kola, je zřejmé, že nám remíza 2:2, se ziskem dalšího bodu, napomohla zafixovat naši pozici v ligové tabulce a můžeme již s jistotou konstatovat, že se v lize udržíme i nadále.

V tom případě je na místě poděkovat trenéru Dominikovi R. k jeho úspěšnému tažení v nové pozici trenéra, po zásluze je potřeba připojit gratulaci i jeho ostřílenému týmu a v neposlední řadě i vedení fotbalového klubu.

Teď vedení bude stát před nelehkým úkolem, musí vyhodnotit uplynulou sezónu, podívat se pravdě do očí, kdo uspěl a kdo se v sezóně jenom vezl a to od posledního hráče až ke klubovým funkcionářům. Zároveň je potřeba se podívat do budoucnosti a doplnit tým "A" ale nejenom tým "A" o další zkušené hráče a možná i trenéry. Zároveň je potřeba úspěšných trenérům vytvořit regulerní podmínky pro fungování v další sezóně. Vypadá to ještě na hodně bezesných nocí a emocí, než se nám podaří to všechno do nové sezóny doladit.