Novinky

Přípravné utkání 15.8.2020

AFK Slivenec "B" 3:3 SK Ohniveč Městečko

hraci

Další zápas nás čekal opět na domácí půdě, a to s účastníkem Rakovnického okresu. Na utkání se dostavilo 13 hráčů. Někteří byli omluvení, jiní, i přesto, že věděli, kdy se zápas koná, bez omluvy nedorazili.
Toto bude a je veliký oříšek B mužstva a my to jako trenéři budeme důrazně řešit s každým hráčem a za sebe mohu říct, takové chování nebudu trpět.

Teď již k zápasu.

Utkání začalo trochu v pomalejším tempu a bylo znát, že oba soupeři se oťukávají, jelikož ani jeden nevěděl co druhý dokáže. My jsme šli s taktikou rozehrávat balony na střední záložníky a využívat rychlostně vybavené mladé hráče Vocilku s Hippem. To se nám celkem dařilo a v 8. minutě po přihrávce Růžičky dal Vocilka na 1:0.

Soupeř se ničeho nezalekl a hned po výkopu udeřil. Hráči hostů nakopli balon za naší obranu na nabíhajícího útočníka, toho špatně pokryl Růžička a rázem to bylo 1:1.

Poté se hra vyrovnala a šancí bylo na obou stranách dost. Hlavně Vocilkovi a Hippovi úniky volali po gólech. My jsme také mnohokrát propadli při bránění, ale v bráně stál spolehlivě Slavík.

V 41. minutě Vocilka opět unikl za obranu soupeře a vynikající přihrávkou našel svátečního střelce Bobalíka, bylo to 2:1.

Do druhé půle jsme šli s tím, že nepustíme soupeře k nakopávaným balonům a budeme se snažit aktivně pracovat při bránění.
Toto se nám dařilo do 71. minuty kdy mladý Hipp ztratil uprostřed hřiště balon a soupeř toho využil, 2:2.

Tím jsme se dostali do nesnadné situace a v tuto chvíli byl soupeř lepší. Také toho využil a 80. minutě po našem nedorozumění v obraně šel do vedení 3:2.

Naši hráči ukázali morální sílu a za dvě minuty vyrovnal na 3:3 Růžička po přihrávce Vocilky.

Do konce zápasu se již nic nestalo a zápas dopadl spravedlivou remízou.

Musím uznat, že jsme narazili na zdatného soupeře, který nás prověřil, jak na tom budeme v mistrovské soutěži.

Ještě jedou, musí poděkovat soupeři, za čestné a férové jednání a hru a těšíme se na další spolupráci s tímto mužstvem.

Láďa Kácovský
trenér „B“ Mužstva

Sestava: Slavík - Starec, Růžička, Lehovec ml., Sedlický - Motl (45 min Borovička), Čureja, Teplý, Hipp - Vocilka, Bobalík.

Zároveň vás všechny zveme 22.8.2020 na první mistrovské utkání našeho B týmu, které sehrajíí naši borci od 17:00 na domácí půdě.

Přípravné utkání  9.8.2020

AFK Slivenec "B" 4 -3 FK Zlíchov "B"

b§

Opět se po dlouhé době představil náš B tým na domácí půdě.

Čekala ho pěkná kulisa, hlavně hráčů A mužstva, kteří ráno zdolali po pěkném výkonu Vltavín 0:5, ale i soupeř z nedalekého Zlíchova.

I když soupeř hraje o třídu níže, bylo vidět, že mají velice dobré mužstvo a přípravný zápas dal oběma týmům pořádně zabrat. Přestože byl výkop zápasu až v 18:30, tak stále panovalo veliké vedro, ale i to však k fotbalu patří.

My jsme nastoupili s několika pendli z A mužstva a bylo vidět, že tyto hráči jsou velice dobře připraveni. Měli chuť a ochotu zahrát si a nechat i trochu toho potu pro Slivenec.

Začátek zápasu byl poklidný, takřka bez šancí. Až ve 13. minutě přišla první. Velkou chybu udělal Lukáš Heráň a náš soupeř se ujal vedení. Po deseti minutách přišla další minela, a to nedorozumění gólmana s Majterem. Rázem jsme prohrávali 0:2. Naši borci se ale rychle oklepali a ve 35. min, po úniku, snížil Vocilka na 1:2.

V dalším průběhu jsme měli mírnou převahu a vypracovali si několik rohů. Z dvou takových, jsme vytěžili vyrovnávají góly. Nejprve se trefil sváteční střelec Jarda Sedlický. A ve 45. minutě udeřil z dalšího rohu hlavou Marek Čureja. To bylo z první půle vše.

Druhá půle začala pro nás opět tragicky, kdy si z naší levé strany udělal hostující útočník figurky, obešel gólmana a bylo to 3:3. Vítězství na naši stranu strhl v 86. minutě David Sigan, který vstřelil vítěznou branku.

Za zmínku ještě stojí, že za B mužstvo nastoupil 15 letý Motl, který se s mužským fotbalem vyrovnal velice dobře a jednou bude snad opora Sliveneckého fotbalu.

Pro nás trenéry, to opět byla ukázaná, jak dál pracovat s mužstvem, aby bylo dobře připraveno na další ročník soutěže a dělali jsme dobré jméno Sliveneckému fotbalu, taj jak to nyní dělá A mužstvo.

Příští zápas nás čeká v sobotu od 17:00 s účastníkem okresního přeboru – Rakovník (Ohnivec Městečko).

Sestava 1. poločas
Slavík - Sedlický, Heráň Lukáš, Lehovec ml, Majtner,- Starec, Čureja, Havelka, Vocilka,- Palaš, Dobeš

Sestava 2. poločas
Slavík- Sedlický , Dobeš, Lehovec ml, Starec- Motl,Čureja, Havelka , Sigan, - Leština, Vocilka (75 Bobalík)

Branky
30 min Vocilka,35 min Selický, 45 min Čureja. 86 min Sigan