Interview - Marek Lehovec ml.

V rámci našeho dalšího dílu Interview s členy klubu, jsme se ptali na otázky kapitána B týmu Marka Lehovce mladšího.

Marek je dalším následovníkem rodu Lehovcových a stejně jako jeho otec Marek Lehovec st. i on je po dlouhá léta neodmyslitelným členem našeho klubu.

Jakožto aktivní hráč zde, až na jeden rok, který hostoval v nedalekém ABC Braník, působí od svých 5 let.

Je držitelem 125 startů za A tým ve kterých si připsal dvě branky.


komar

Marku. Tvoje jméno je velice úzce spjato se Sliveneckou kopanou, dokážeš nám popsat své fotbalové začátky?
Začínal jsem ve Slivenci v 5 letech a bylo to ovlivněno samozřejmě tím, že táta hrál za Slivenecké áčko, ale především tím, že jsme se nastěhovali na hřiště s tím že táta bude dělat správce hřiště. Hned jak jsme se nastěhovali, tak jsem každý den lítal s balonem mezi kluky co měli trénink a tím vznikl nápad, že bych mohl trénovat s místní přípravkou i když byli kluci přibližně o 2 roky starší.

V současné době, jsi kapitánem B mužstva, nepřevládají v tobě ještě ambice hrát za A tým? Přecejen, věkem ještě mladý fotbalista?
V béčku jsem moc rád, ale samozřejmě pořád mám nutkání znovu se do toho pořádně obout a hrát za áčko. Určitě by tomu moc pomohlo, kdybychom ustálili situaci v béčku.

Na hřišti se alespoň potkávaš se svým tátou. Bereš tohle za jakési zadostiučinění?
To úplně nevím, docela jsme si protrpěli začátky s tím, jak mám na tátu volat při zápase.  „Táto“ se mi volat nechtělo, abych zachoval jeho mladistvé ego a při vypjatějších situacích během zápasu si zase ostřejší oslovení dovolit nemůžu. Ale určitě jsem rád. že s ním můžu nastupovat v jednom týmu. 

Pojďme k B týmu, situace není buhvijaka, doposud jste uhráli jeden bod, jaký má kapitán týmu pohled na tuto situaci?
Po podzimu jsem to viděl hodně špatně. Kluci v kabině rozhádaný a nikdo nevěděl, co bude. Tím jak jsme začali zimní přípravu, tak jsem to začal vidět o něco lépe. Proběhly nějaké dohody s trenérem áčka a s kluky z dorostu ohledně výpomoci béčku, což se hned ukázalo hned v prvním přátelském utkání, kam se dostavili 2 hráči áčka a 2 hráči dorostu. Hned to bylo znát.

Všichni čekáme na to, jak dopadne rozhodnutí vlády, zda se fotbal letos ještě hrát bude či nikoliv. Pokud se začne hrát, má podle tebe, B tým nějakou reálnou šanci na záchranu?
Samozřejmě, že v to věřím. Cítím, že tým bude hodně silný, ale vše ukáže až zbytek sezóny. Další věc je právě to, jak to vůbec dopadne ohledně koronavirové epideime.

Ku prospěchu B týmu bude jistě i příchod nového trenéra, v čem ale ty jako kapitán vidíš kamen úrazu podzimní části? 
Těch problémů bylo asi víc, ale ty největší asi přístup hráčů k zápasu i celkové docházce. Myslím, že nepomohlo ani to, že starší hráči jako Tomšů, Vávra a další se s tím snažili něco udělat a dopadlo to tak, že jsme pak měli asi 4 trenéry a to nedělalo dobře na hřišti ani v kabině. Ale rozhodně jim to nezazlívám. Byli jsme tak bezradní, že jsme zkoušeli snad vše.

Kdyby si měl za sebe výjmenovat silné a slabé stránky mužstva, jaká by byla tvoje odpověď?
Rozhodně silné jádro týmu, které drží při sobě a pak zkušenosti většiny hráčů. Slabou stránku beru asi v ustálení hráčů.

1207dea3-af5b-4e80-a828-c568a85121f2

Pojďme zpět k tobě. Jaké jsou tvé nynější fotbalové sny a co by si chtěl ještě ve fotbale dokázat?

Sny jsou jasný!!!! Zachránit béčko a v budoucnu postoupit. To samé bych si přál u áčka, ale s tím, že bych se chtěl toho zúčastnit jako hráč.

A poslední otázka, jak se ti líbí to, jakým směrem se klub vydal a co by si vzkázal sliveneckym fandům?
Tento směr se mi moc líbí a doufám, že se bude pokračovat v tom co je nastavené, že se bude dařit dál rozvíjet fotbal ve Slivenci.
Fanouškům a příznivcům sliveneckého fotbalu bych chtěl vzkázat, ať nás chodí podporovat ve velkým počtu. Vždy jsme moc rádi za velkou účast a my se vám to budeme snažit oplatit na hřišti.

Marku, děkujeme, ať se ti daří a drží tě pevné zdraví.
AFK Slivenec
#životnístyl #afkslivenec #veřejnýsportovníareal #AFKdoBOJE

Poděkování Oficiálním partnerům

Dovolte nám poděkovat všem, kteří svými příspěvky finančními či materiálními, pomocí či úsílím, udržují sportovní areál a klub v životaschopném stavu. DĚKUJEME.
Staň se i ty našim partnerem, více informací v sekci Marketing.

Poděkování Hlavním partnerům