Klub

 

TJ AFK Slivenec z.s.Základní informace v kostce


Rok založení - 1924
Klubové barvy: Červeno - bíla
Barvy domácích dresů: Červeno - bílá (Pruhy)
Barvy hostujících dresů: Muži A - Bílá
    Mládež + Muži B - Modrá
Předseda klubu- Bc. Michal Starec
Trenér A tým - Aleš Majer
Trenér B tým - Ladislav Kácovský
Kapitán A tým - Vojtěch Zdražil
Kapitán B tým - Marek Lehovec ml.
Aktivní počet členů - 206 Počet mládežniku - 133 Počet trenérů - 20
Nejvyšší vítězství A týmu - 17:1 Zbuzany - 4.8.2012
Nejvyšší prohra A týmu - 0:13 Zbuzany - 28.1.2017
Největší počet startů za A tým - Martin Ryzák - 985 zápasů
Nejvíc gólů za A tým - Petr Novák - 429 gólů
Nejvíc hattricku za A tým - Petr Novák - 23
Nejvíc nul za A tým - Miroslav Kos - 92
Legendy týmu -  

drrsy

O našem zázemní

V areálu našeho klubu naleznete hlavní fotbalové hřiště, které má přírodní travnatý povrch se zabudovaným automatickým závlahovým systémem.

V prostoru, kde dříve bylo tréninkové hřiště, proběhla v roce 2010 výstavba nového hřiště s umělým povrchem (umělá tráva 3. generace).

Dále je součástí areálu budova našeho klubu, zde naleznete šatny, sprchy, toalety, byt správce a kantýnu, která je otevřena při trénincích a zápasech týmů našeho klubu. Tato budova byla z vnějšku zrekonstruována (v roce 2009). V roce 2011 byla následně zrekonstruována také kantýna a další rekonstrukce vnitřních prostor se dokončila v minulém roce (2019). 

V roce 2017 proběhla výstavba víceůčelového hřiště určeného pro nohejbal, volejbal, tenis, popřípadě malou kopanou, házenou nebo košíkovou. Na jaře v roce 2018 byla zahájená a následně v roce 2019 ukončena rekonstrukce antukových tenisových kurtů se zázemím.

Naše koncepce 

Naší koncepcí klubu, je výchova mladých fotbalistů a to nejen jako fotbalové hráče, ale také po lidské stránce, jako člověka. Tak, aby byli hrdí na to, že oblékají dres se značkou TJ AFK Slivenec z.s.. Celkově se klub prezentuje "rodinnou" atmosférou, kdy klademe důraz na klubismus a radost ze sportu jako takového. Mít dobrou partu a cítit se v areálu jako doma jsou základními atributy, které se snažíme vštěpit všem, kteří zkříží cestu s našim klubem.

Za pomocí moderních tréninkových technologií, liconcovaných trenérů a skvělým vybavením, ať už treninkových pomůcek, či zázemí v areálu trénujeme a podporujeme vývoj každého člena.

Klademe důraz na vzdělání trenérů a jejich licencování, díky čemuž dokážeme zajistit výše zmníněné.

Pokud máte zájem, na stránce FAČR  můžete najít zajímavé články, videa a materiály, ze kterých čerpáme i my.

Historie 

První zmínky o kopané v Praze jsou z doby přibližně před 120 lety, tedy okolo roku 1891, a třicet let poté se našli nadšenci pro tento sport i ve Slivenci. Byli to většinou mladíci, kteří v té době navštěvovali fotbalové zápasy v Praze, Hlubočepích a na Zlíchově. Protože ve Slivenci mimo koulení kuželek jiná zábava nebyla, založili kopanou a dochovaný zápis uvádí datum založení 28. 7. 1924.

První ustavující schůze S.K. Slivenec se konala v srpnu 1924 v místnosti pana Kasalického za účasti 17 členů. Dne 13. září téhož roku se členské schůze zúčastnilo již 32 členů. Tím byl zájem podchycen a máme v zápise první zmínku o zápase, který se uskutečnil již následujícího dne, 14. září, v Radotíně na hřišti Rudé Hvězdy, proti SK Vonoklasy - s dovětkem, že tamní klub zapůjčuje hřiště zdarma. Předzápas obstaraly rezervy, jak se tehdy říkalo dnešním B mužstvům.

Více z naší historie ZDE

Poděkování Oficiálním partnerům

Dovolte nám poděkovat všem, kteří svými příspěvky finančními či materiálními, pomocí či úsílím, udržují sportovní areál a klub v životaschopném stavu. DĚKUJEME.
Staň se i ty našim partnerem, více informací v sekci Marketing.

Poděkování Hlavním partnerům