Ml. přípravka U8

 

Ml. přípravka U8 - podzim 2022

img-3777

Ne nadarmo se tomuto období říká ,,zlaté období učení fotbalu,,. Hráči v mladší přípravce jsou v období, kdy jejich hlavy a těla jsou připraveny vnímat, učit se a vstřebávat cvičení a činnosti a na uvedené se soustředit. Někdo o něco lépe, někdo méně. Nicméně jsou schopni se již soustředit na činnosti, které jsou trenéry požadovány, nikoliv pouze činnosti, které chtějí sami děti.


Obecně lze říct, že složení tréninků v této kategorii je následuijící:

 50% -- poziční hry (,,bago,,), fotbal dvojic až pětic, fotbalová cvičení a hry jeden proti jednomu
 25% -- cvičení a hry, kdy každý má u nohy míč, individuální činnost s míčem,
 25% -- síla, rychlost, obratnost, zábavná silově-rychlostně-obratnostní cvičení a pohybové hry.


V této kategorii se kluci začínají rozvíjet daleko rychleji než v  předešlých kategoriích.
Proto je pro nás velice důležité, pracovat plánech a cílech stanovených pro tuto kategorii.

Zde je přehled toho, co je hlavní náplní tréninků, které spolu s trenéry kluci absolvují.


1/ Mít rád pohyb, míč a bavit se tréninkem a zápasem. Zde je potřeba neklást důraz na výsledek zápasů a nerozlišovat mezi tréninkovou jednotkou a zápasem. Zápas rovná se trénink. Pozor: informace zejména pro rodiče: trenéry v této kategorii nesmí zajímat týmový herní výkon, výsledky utkání nejsou důležité!!

2/ Nejdůležitějším aspektem je: činnost jednotlivce s míčem (vedení a zpracování míče, kličkování, střílení, přihrávání, přijímání a zpracování míče. Toto jsou činnosti, které sledujeme i v zápasech a za které hráče chválíme bez ohledu na to, jakým výsledkem zápas skončí..

3/ Herní činnost bez míče: stručně řečeno – učíme hráče vnímat prostor, tak aby všichni neběhali při fotbale či zápase v houfu za jedním míčem. Uvolnění a nabíhání pro přihrávku a při obranné činnosti, aby všichni nebránili jednoho hráče, který má zrovna míč ve své moci.

4/ Soubojové chování při obranné činnosti tj. v době, kde nemám míč a musím o něj bojovat: nevzdat se, pokud ztratím míč a snažit se ho hned získat zpět. Nečekat a vydat veškerou energii k tomu, abych míč získal zpět ke svým kopačkám či kopačkám mého spoluhráče.

5/ Tělesný rozvoj hráče: zaměřeno na rychlost a sílu celého těla, koordinace. Tomu musí odpovídat i určitá složka tréninkových jednotek (přeskakování, podlézání, směna rytmu a směru běhu, gymnastika, základní posilování všech partií apod.)

6/ Protahování a ,,elasticita,, - v kategorii mladší přípravky se již musí objevovat protahovací cvičení ,optimálně tato cvičení ordinovat jako domácí úkol pro hráče domů navečer před spaním – stačí si osvojit pár protahovacích cviků v délce trvání 5-10 min před spaním každý či každý druhý den…

Závěrem:
Snažme se naučit děti hrát fotbal, nikoliv ,,jen,, vyhrát zápas! 

Toto vše je pouze teoretická úroveň, jak to vypadá v praxi se můžete přesvědčit i vy. V letních měsích trénujeme každé 2x až 3x týdně. V těch zimním je to velice individuální podle obsazenosti tělocvičen, proto v těchto měsících doporučujeme komunikaci s jedním z trenérů této kategorie, ti vám mile rádi předají podrobné informace. 

Tak neváhejte a přijďte.
jsme jeden tým, jeden klub, jsme 
AFK SLIVENEC

 

Poděkování Oficiálním partnerům

Dovolte nám poděkovat všem, kteří svými příspěvky finančními či materiálními, pomocí či úsílím, udržují sportovní areál a klub v životaschopném stavu. DĚKUJEME.
Staň se i ty našim partnerem, více informací v sekci Marketing.

Poděkování Hlavním partnerům