B Tým přátelské utkání nedohrál

Jako první tým po dlouhé pauze od fotbalu se k zápasu vrátil náš B tým.

Očekavanou chuť a rodost ze hry, vystřídal smutek a zklamání.

Po likvidačním zákroku musel předčasně opustit hřiště se zlomenou nohou historicky druhý nejlepší střelec klubu Martin Ryzák.

Jak k incidentu došlo a jaké pocity měl z utkání a onoho okamžiku trenér Láďa Kácovský se dočtete níže.btym

"Po dvou měsících nuceného volna jsme za krásného sobotního dne a s veselou náladou odjížděli do Lipenců na přátelské utkání. Nikdo netušil, že za tři hodiny budeme přijíždět do Slivence se sklopenou hlavou a smutkem na tváři. Smutek vyvolal incident ze 71. minuty, kdy se po velice nepochopitelném zákroku domácího Kerbacha skácel k zemi náš Martin Ryzák. Na první pohled bylo zřejmé, že nejde o žádnou banalitu. Domácí hráč poslal ukázkovým šlapákem Martina přímo do nemocnice. Jak se později ukázalo jednalo se o zlomenou holení a lýtkovou kost. Po přečtení článku Lipenců se musím ohradit vůči dvěma věcem. První, že náš hráč neměl chrániče a druhá, že zákrok byl bez úmyslu. Všem přítomným musí být jasné, že takovéto zákroky jsou jen těžce proveditelné bez úmyslu, jak se říká, „pořádně to někomu nandat“. Možná nebyl úmysl Martina poslat do nemocnice, nicméně bohužel nemůžu tvrdit, že úmysl poslat hráče ze hřiště tam nebyl." 

A teď již k zápasu
"Opět se nás sešlo sedmnáct, je pravdou, že byli pozváni dva hráči z A mužstva při neúčasti naších stoperů. Absence stoperů byla znát. V obraně jsme nebyli tak důrazní a o dostupování hráčů se nám mohlo jen zdát. Nebylo to, ale jen vinou naší obrany. Celkový dojem mužstva nebyl nijak vynikající. Určitě to bylo tím, že jsme měli k dispozici jen dva tréninky, což bylo na našich hráčích až příliš znát. Musíme uznat, že hráči Lipenců byli daleko lépe připraveni a jejich hra měla větší kvalitu, jak v kombinaci, tak plynulosti hry. Vyzdvihl bych hlavně domácího středového záložníka. Celkově se ale hrálo velice dobré utkání a šancí bylo plno na obou stranách. Nicméně první gól vstřelili domácí, a to z penalty (která byla nařízena velice dobrým rozhodčím správně). Poté se hra přelévala ze strany na stranu, a i my jsme si vytvořili velice dobré příležitosti, hlavně hráči Heráň, Dobeš a Kadlec mohli své šance využít lépe. Ve čtyřicáté minutě domácí zahrávali přímý kop a po špatném vyběhnutí našeho brankáře to bylo 2:0. V poločase jsme vystřídali šest hráčů v poli, ale výraz našeho mužstva se příliš nezměnil, až na jednu výjimku. V 65 minutě našel velice šikovně Dobeš Vocilku a ten, ač ještě věkem dorostenec, si poradil skvěle a snížil na 1:2. Poté přišla již zmiňovaná 71 minuta. Zranění hráče Ryzáka a ukončení zápasu." 

Celkový dojem
Máme co napravovat a doufáme, že v příští zápase se již naše mužstvo dostane do takové pohody, jako před epidemii. Čeká nás ale hodně práce, věříme když budeme trénovat jako doposud naše hra se bude lepšit zápas od zápasu.

Sestava 1. poločas:

Slavík- Sedlický- Lehovec st.- Lehovec ml. - Vávra-Sigan-Kadlec-Ryzák-Bukáček-Dobeš-Heráň Petr

Sestava 2 poločas: 
Slavík- Bobalík- Dobeš- Lehovec ml.- Kalec- Šitina-Vocilka-Ryzák-Hipp-Leština- Palaš 

Trenér: Ladislav Kácovský

Zprávy ohledně vývoje Martinova stavu vám přineseme brzy.


Závěrem bychom chtěli apelovat na zdravý rozum všech hráčů a trenérů. Rozumíme, že emoce a zranění ke kopané patří, ale pokud jakýkoliv hráč nebo trenér své emoce nedokáže ovládat, nemá ve fotbale co pohledávat. Všichni, kteří fotbal milujeme a děláme, chodíme do práce, živíme rodiny a děláme to z lásky. Snažme se držet emoce na uzdě, hrajme a bavme se, aby se podobné případy již v v budoucnu neopakovaly. Všichni jsme na stejné lodi. 

Sportu zdar a fotbalu zvlášť.

Poděkování Oficiálním partnerům

Dovolte nám poděkovat všem, kteří svými příspěvky finančními či materiálními, pomocí či úsílím, udržují sportovní areál a klub v životaschopném stavu. DĚKUJEME.
Staň se i ty našim partnerem, více informací v sekci Marketing.

Poděkování Hlavním partnerům