Derby jsme ovládli

V neděli 6.9. 2020 náš areál hostil regionální derby Prahy 5. 

A tým přivítal sousední FK Řeporyje a čekala se kvalitní podívaná.

Velmi propagovaný zápas nabízej už před výkopem pikantní souboj bývalých ligových hráčů. Na té naší Peter Grajciar, na té hostující kontroverzní postava fotbalových vod Martin Fenin.

reporyje


Zápas se nám podařilo ovládnout a i díky vítězeství jsme se posunuli na první místo tabulky 1.A skupiny B.

reporyje-vysledek

Utkání začalo tak, jak jsme předpokládali.

Od prvních minut jsme drželi balón na svých kopačkách, hosté naši rozehrávku nenapadali a my jsme mohli začínat naše útoky rozehrávkou ze zadních řad, tak jak jsme si před zápasem v kabině řekli.

Ikdyž nás hosté v rozehrávce nenapadali, svou vysunutou obranou dokázali eliminovat naše kolmé přihrávky, zejména v prvním poločase jejich offsidové pasti fungovali na jedničku. 
I díky tomu nebylo vidět mnoho šancí,

To se změnilo ve 40. minutě. Kadlec, za pomocí trenéra Aleše Majera, rychle rozehrál aut do běhu Grajciarovi, ten předložil ukázkovou přihrávkou před bránu Vyhnalovi, pro kterého nebyl problém balón uklidit do prázdné branky. 1:0

Do poločasu jsme odcházeli za pozitivního stavu a pokyny byly zřejmé. Přidat a neikasovat.

b293d268-d558-41f0-904c-b7bb37265c55

Nicméně, to se nám nepovedlo. V 55. minutě zahrávali hosté rohový kop. Centrovaný balón vracel ze zadní tyče  jeden z hráčů Řeporyj, který našel střelce Petra a ten propálil vše co mu stálo v cestě 1:1.

Srovnání trvalo pouze 4 minuty.

59. minuta a nedorozumění v obraně hostů využil rychlonohý Klouček, který vystihl špatnou rozehrávku, kličkou obešel brankáře a vrátil vedení na naší stranu.

Za svou pracovitost byl odměnen také Petr Grajciar. V 68. minutě se dostal ke křižné střele, ty umístil přesně na vzdálenější tyč a rázem na ukazateli svítil stav 3:1.

V posledních 10 minutách zápasu se ale děly věci.

V 80. minutě  došlo k incidentu, o kterém se bude ještě chvíli mluvit.

Hlavní tahák hostující sestavy Martin Fenin, který nastoupil do zápasu v minutě 70., musel předčasně do sprch.
Hosté zahrávali standartní situaci z poloviny hřiště. Martin Fenin loktem tvrdě atakoval domácího Plíška, který se okamžitě skácel k zemi. To se nelíbilo Lukáši Kácovskému, který slovně konfrontoval hostujícího Fenina a ten jej ukázkovým úderem na hruď poslal směr trávník. Za tento incident přišel jasný verdikt. Červená karta.

Hosté ovšem nesložili zbraně a v 89. minutě snížili po nedůrazu v naší obraně na 3:2. Opět se trefil střelec Petr.

V poseldních 3 minutách zápasu ovšem uřádoval už jen jeden mančaft, my.

90. minuta. Opět skvělý Petr Grajciar vyhrál osobní souboj před šesnáctkou soupeře. S balónem následně pronikl do vápna a střelou na přední tyč přidal svůj druhý gol v zápase. 4:2.

V poslední minutě zápasu přišel poslední hřebíček do pomyslné rakve soupeře. Jan Trojan převaz balón na půli hřiště. Prošel s ním až k hranici velkého vápna, tam jej předložil Petrovi Kloučkovi a ten od prvního momentu věděl co udělá.
Zasekl balón před bránícím hráčem a tvrdou střelou poslal balón do hostující brány. Upravil tak na konečných 5:2.

Za zmínku stojí také návštěva. Zhruba 300 lidí našlo cestu k nám do našeho areálu a my vám za to děkujeme. Je skvělé vidět, že nás povzbuzujete a fandíte nám. My se budeme snažit vám i nadále dělat naši hrou radost. ještě jednou Díky.

d8893d9a-1edf-40aa-a41b-44f22a8d1bf9


Slovo trenéra:

slovo-trenera-reporyj


Sestava:

Minarčík - Hrádek, Kácovský (K), Plíšek, Kadlec - Klouček (92' Havelka), Grajciar, Plechatý (91' Čureja), Novák (86' Sopr) - Vyhnal (53' Homola), Trojan 

Tabulka ZDE 

Poděkování Oficiálním partnerům

Dovolte nám poděkovat všem, kteří svými příspěvky finančními či materiálními, pomocí či úsílím, udržují sportovní areál a klub v životaschopném stavu. DĚKUJEME.
Staň se i ty našim partnerem, více informací v sekci Marketing.

Poděkování Hlavním partnerům