B tým ztratil první body

AFK Slivenec "B" 2:2 FK Řeporyje "B"

b-tym-reporyje

V sobotu se podruhé představil B tým doma. Konečně v nových dresech.

Po velice dobrém výkonu ve Střešovicích nás čekal soupeř, který sice měl v tabulce jeden bod, ale jak všichni víme, hráči soupeře mají zkušeností na rozdávání. To se také potvrzovalo v celém utkání.

Na začátek zápasu jsme se prezentovali velmi dobrou hrou. Mladíci, a hlavně vele zkušený Čureja se do soupeře pustili s vervou.

Náš soupeř přijel s taktikou zatáhnout se a čekat na rychle brejky, což se rezervě Řeporyjí dařilo. Také se mu ale dařilo naše hráče pomalu začít likvidovat. Mnohdy se zdálo že hráči soupeře hrají spíš hokej. Zákroky na Hippa, který skončil s velice pochroumaným nosem a Bukáčka, kterého obránce soupeřů bránil, jak ligový hokejista, rozhodčí přehlížel, tím si ale nechci na sudího stěžovat. I takový je fotbal a naši hráči se s tímto musí umět poprat.

Běžela 33. minuta, obránce Růžička vyvezl balon z naší poloviny, až k velkému vápnu, nacentroval a Sigan důrazně zakončil. 1:0.

Do druhé půle jsme šli s tím, vyhnou se zákrokům soupeře, zvýšit tempo a přidat pojistku. To se nám však vymstilo.

Hned na začátku ve 46. minutě po nedůrazu v naší obraně se soupeř dostal z levé strany k centru, po kterém přišlo zakončení útočícího hráče a rázem to bylo 1:1.

Naši hráči se sice snažili běhat a kombinovat, ale soupeř byl chytře zatažený a vyčkával.

V 61. minutě se povedlo to, co jsme chtěli hrát celý zápas. Velice chytrou přihrávku za obranu, kterou vymyslel Dobeš, se dostal k balónu Vocílka a ten nezklamal, 2:1.

Soupeř se, ale rychle oklepal. Hned po rozehrávce nakopl balon na naši půli, naši hráči ještě byli zřejmě hlavami v oblacích, a i díky tomu přišel nedůraz v naší obranné řadě a Slavík lovil míč po druhé 2:2.

Do konce zápasu sice zbývalo dost času, ale soupeř hrál velice chytře a my jsme se nedostávali do takových pozic, abychom zápas zvrátili. Vyjma velké šance Starce, který běžel ze strany sám na brankáře, ale je vidět, že Ríša má jiné povinnosti než střílet góly. I díky tomu zápas skončil remízou 2:2.

Co k tomu dodat. Hráče jsme připravovali na to, aby si nemysleli, že se zápas vyhraje sám. Každý soupeř v této soutěži, ač má jeden nebo deset bodů bojuje a nedá svou kůži lacino. Musíme se z tohoto zápasu ponaučit, získat zkušenosti a snad to v příštím zápase dokážeme dotáhnou do, pro nás, lepšího konce.

Na závěr bych chtěl jen dodat, že chování soupeře bylo někdy až trochu přehnané. Vím, že mají nový trávník, nikdo jim ho nebere, ale myslím si, že náš stadion je také krásný a ne žádná “louka“. Urážky dle mého nejsou hodny hráčů s takovými zkušenostmi. Stále pokřikování na rozhodčího pískej faul, penalta, ofsajd atd. není dobrá vizitka pro tyto hráče.

Láďa Kácovský - Trenér B týmu

Sestava:
  Slavík - Sedlický, Růžička, Lehovec (68' Hrbek) Starec - Sigan (64' Majtner), Čureja, Havelka (55' Teplý), Bukáček (86' Málek) - Hipp (46' Vocilka), Dobeš

Branky:
 34' Sigan, 61‘ Vocilka

Poděkování Oficiálním partnerům

Dovolte nám poděkovat všem, kteří svými příspěvky finančními či materiálními, pomocí či úsílím, udržují sportovní areál a klub v životaschopném stavu. DĚKUJEME.
Staň se i ty našim partnerem, více informací v sekci Marketing.

Poděkování Hlavním partnerům