Slovo předsedy - Michal Starec

"VV FAČR schvaluje, že se soutěžní ročník 2020/21, ohledně mistrovských a pohárových soutěží, vyjma soutěží v příslušnosti Ligové fotbalové asociace, přerušuje do dne 31. 12. 2020 do 23:59 hod. Po dobu přerušení nejsou řídící orgány soutěže oprávněny schválit konání mistrovských a pohárových utkání."

Taková zpráva obletěla amatérské fotbalové kluby v České republice. Díky tomuto rozhodnutí skončil, ze dne na den, v roce 2020 sportovní život. Brány všech areálu zůstanou zavřené minimálně do konce tohoto roku.

michal

Přinášíme vám vyjádření předsedy našeho klubu Michala Starce, který svými slovy okomentoval nynější situaci.


"Nacházíme se v nelehké situaci, stejně jako ostatní sportovní kluby. organizace, spolky a nejsme schopni s tím cokoliv udělat, či cokoliv ovlivnit. Naším posláním a radostí je vytvářet podmínky pro naše členy takové, aby mohli v maximální možné míře sportovat, potit se a společně se radovat z výher či se poučovat z proher. Jako úplnou tragédii považuji stav, do kterého se dostali děti, školáci, studenti prostě mladí lidé, kterým chybí pohyb, kolektiv a jsou v izolaci s telefony v ruce. Vím, o čem mluvím, mám doma 8letého kluka a studenta gymnázia a je mi z toho smutno. Nemyslím, že takto pojatá izolace v rámci mladých a zdravých lidí je nutná. Za vedení klubu bude zapotřebí společně s trenéry připravit pro rodiče mladých fotbalistů instruktážní individuální tréninky a nějakým způsobem oslovit rodiče a přesvědčit je, že kluci by i v této nelehké době něco pro sebe měli dělat. Dále se vedení klubu bude v zimním období snažit dále zvelebit zázemí areálu a zlepšit interiér, sortiment a chod klubovny v areálu. Přejme si, ať aktuální situaci přežijeme v duševním zdraví a ekonomické pohodě. A ať jsme, co nejrychleji na hřištích a ve svobodném pohybu."

Michal Starec - Předseda TJ AFK SlivenecFotbal Praha přinesl v minulých dnech informace o tom, jak by mohla vypadat jarní část sezóny.


"Všechna neodehraná mistrovská utkání v podzimní části soutěží ročníku 2020/2021 se tak přesouvají do roku 2021. „V případě, že Vláda ČR od ledna 2021 umožní trénovat a hrát utkání, bude postupováno dle předběžného plánu, který jsme na zasedání schválili,“ říká František Vitovský, sportovní ředitel soutěží Pražského fotbalového svazu, který zároveň řídí Sportovně technikou komisi."

A plán zní: nedohrané podzimní soutěže ve všech mužských kategoriích se budou dohrávat od 16. ledna 2021. Platit bude, že nesehraná utkání před přerušením soutěží (10. – 11. října 2020) budou odehrána nejpozději do 28. února 2021.

„Stále platí, že jasnou prioritou je dohrát podzimní část soutěží, aby mohlo dojít k postupům a sestupům v soutěžích. Všechny termíny jsou předběžné, záležet bude samozřejmě na tom, jaká bude aktuální situace ohledně pandemie,“ pokračuje Vitovský.

Celý článek najdete ZDE.

Poděkování Hlavním partnerům