B tým plný legend vyhrál nad SK Čechií Smíchov

slovo-trenera-b

Po minulém kole, kdy bylo omluveno 5 hráčů základní sestavy, by mě ani nenapadlo, že může být ještě hůř. Ve čtvrtek při skládání sestavy bylo na soupisce pouze 8 hráčů, a tak museli vypomoci hráči, kteří mají kariéru již za sebou. I když často opakují, na věk nehleď, ale předváděj to na hřišti. Tak je obdivuhodné, že v jejich věku na to hřiště opravdu vlezou. Klobouk dolů. V sobotu přišel poslední hřebíček do rakve, kdy se omluvil Marek Čureja (horečka). Na zápas jsme tedy neodjížděli v dobrém rozpoložení a náladě.

20210905-165948


Od začátku jsme šli s taktikou nikam nepospíchat a počkat s čím přijde soupeř. Asi po 10 minutách, kdy měl soupeř snad jedinou střelu na bránu se začali osmělovat i naši borci. Velice dobře pracovalo duo Teplý, Sigan v prostředku zálohy. A hlavně staří matadoři Lehovec st. a Tomšů v obraně. Soupeře prakticky k ničemu nepustili a tak se náš brankář, půjčený z ,,A" týmu ani nezahřál. Je pravdou, že ani my jsme nehýřili aktivitou, a tak se hrálo v poklidném tempu. Za zmínku stojí jen situace, ve které figuroval Slavík a domácí hráč, za jejich souboj ale rozhodčí obdaroval oba kohouty žlutou kartou. Tím skončila první půlka.


20210905-170158


Do druhého poločasu jsem upozorňoval všechny, aby dávali pozor na šikovného hráče s číslem 17. Ale naši hráči snad byli ještě myšlenkami v kabině. Soupeř rozehrával, my udělali hned chybu v prostředku, následně se balón dostal do pravé strany, kde Lehovec st. uklouzl a přes celou šířku hřiště přišla přihrávka na hráče s číslem 17. Ten nezaváhal 1:0. To běžela teprve 46. minuta. Nevím, jestli tato branka soupeře ukolébala, nebo si myslel, že se naši hráči porazí sami, ale v dalším průběhu jsme začali hrát daleko odvážněji a vlastně jsme soupeře nepustili za půlku. Vše bylo dobré jen ten gól ne a ne padnout. V 57. minutě po roku a půl se na hřiště vrátil Martin Ryzák a začali se dít věci. Hned po rozehrání vyslal tento borec do průniku Vocilku, ale ten zaváhal. V 65. minutě přišla další ikona Slivenecké kopané, a to Michal Starec. Na hřišti se ještě ani neohřál a už se mohl radovat z gólu. Ryzák zahrával po faulu z pravé strany přímý kop, ten proletěl celou obranou a na konci krásně hlavou srovnal skóre Lehovec ml., to běžela 67 min. Po 10 minutách od srovnávací branky pronikl do soupeřovi obrany Lehovec st. a vykoledoval si faul na hranici vápna. Exekutorem volného kopu nebyl nikdo jiný než ikona Ryzák, nechal si prodloužit zeď a pro nás všechny bylo jasné, že to bude gól. Martin krásně vystřelil, balón se zatřepetal v síti a bylo to 1:2 to běžela 77. minuta. V tuto chvíli jsme byli na koni a konec zápasu se blížil strašně rychle. I když nás soupeř trochu zatlačil a dal i gól, který nebyl pro ofsajde uznán, dál se již nic nestalo a rozhodčí zápas ukončil.

20210905-170313

Ještě jedna poznámka k zápasu. Nejenže v našich řadách kralovali hráči starší kategorie, ale svou příležitost dostal teprve 15 letý Adam Rozman, který se ukázal v dobrém světle. Tím to bych chtěl poděkovat Tomáši Tomšů, Marku Lehovcovi st., Martinu Ryzákovi a Michalovi Starcovi, že nás v tom nenechali,a i přes svůj věk bojovali za AFK Slivenec jak v dobách jejich největší slávy.

Sestava:
Franta - Lehovec st., Tomšů, Lehovec ml., Starec Richard, Málek, Teplý (80‘ Bobalík), Sigan, Janatka (65‘ Starec Michal), Slavík (57‘ Ryzák), Vocilka (88‘ Rozman)

Branky:
67‘ Lehovec ml., 77‘ Ryzák

upozvanka-b

Poděkování Oficiálním partnerům

Dovolte nám poděkovat všem, kteří svými příspěvky finančními či materiálními, pomocí či úsílím, udržují sportovní areál a klub v životaschopném stavu. DĚKUJEME.
Staň se i ty našim partnerem, více informací v sekci Marketing.

Poděkování Hlavním partnerům