Ohlédnutí za podzimní části - Mladší dorost

 


dorost
Pouhé tři body, které uhrál dorostenecký tým v podzimní části jsou odrazem tréninkové morálky, přístupu hráčů a odsouvání fotbalu na druhou kolej.
Pro mnohdy bezradné trenéry je to jako bojovat s větrnými mlýny.
Pojďme si přečíst, co k situaci říká jeden z trenérů dorostu, Vašek Motl.

"Tým mladšího dorostu začal sezónu po spojení s družstvem Lochkova v sedmnácti hráčích.
Po prvním domácím, jediném, vyhraném utkání v sezóně 4:0 dva hráči ukončili činnost. Údajně pro velkou náročnost středních škol, na které začali chodit." 

Pohled na tabulku po podzimní části 1. třídy mladšího dorostu

tabulka-dorost

"Od začátku sezóny se mladší dorost potýká s velkými problémy účasti hráčů na trénincích i mistrovských zápasech. U kluků, co začali chodit na střední školy, je účast velice chabá a nepravidelná. Jako důvod všichni udávají časovou náročnost škol. Jestli to tak vždy je, nebo ne, ví jen sami dorostenci! Krom kapitána týmu Petra Bukáčka a pěti kluků, kteří jsou ještě věkem starší žáci a chodí na základní školy."

"Herně na tom kluci nejsou vůbec špatně. Sehráli ne vždy výsledkově, ale po fotbalové stránce hodně vyrovnaných utkání. Problém je, že v 11 hráčích nebo z jedním hráčem na střídání se proti soupeřům co střídají během zápasu hráčů 6 a střídá se ho hokejové mužstvo fyzicky odpadne. Pokud přijde zranění, tým ani v 11 hráčích nedohrává.
To je důvod, proč má mladší dorost po podzimní části pouze 3 body a je na konci tabulky."
Uvedl trenér Václav Motl.

Na ne úplně povedené sezóně mužeme najít jedno malé pozitivum.
V osobních statistikách zaznamenal náš brankář Adam Kopta jedno čisté konto a to mu stačí k prozatimnímu druhému místu mezi brankáři, kteří udrželi v zápase neprůstřelnost.

golmani

Trenéři týmu:

Václav Motl
František Palaš


Pár slov na závěr.
Všichni si uvědomujeme, že situace v týmu mladšího dorostu není úplně pozitivní. Kluci si musí sáhnout sami sobě do svědomí a uvědomit si, že jejich nepřístupem k tréninkům a zápasům nezrazují jen sebe samotné, ale dalších patnáct spoluhráčů a kamarádů. Nehledě na trenéry, kteří se jim věnují a ukrojují si ze svého osobního času, který by mohli věnovat rodinám.
Je to na každám, jak se k tomu postaví. My věříme, že se tým dá během zimní pauzy do kupy a začne být nejen herně, ale i výsledkově konkurenčně schopný.

Poděkování Oficiálním partnerům

Dovolte nám poděkovat všem, kteří svými příspěvky finančními či materiálními, pomocí či úsílím, udržují sportovní areál a klub v životaschopném stavu. DĚKUJEME.
Staň se i ty našim partnerem, více informací v sekci Marketing.

Poděkování Hlavním partnerům