Ladislav Kácovský - nový trenér B týmu

B týmu se v zimní přestávce ujal dlouholetý trenér a příznivce našeho klubu Ladislav Kácovský. Za své asistenty si trenér vybral slivenecké stálice Tomáše Tomšů, Jirku Růžičku st. a ikonu Standu Jechu.
Cíl je zcela jasný, pokus o záchranu soutěže, stabilizace kádru a příprava na nadcházející ročník.

Trenérova první slova si můžete přečíst v rozhovoru níže.


dsc-0029

Trenére, po dlouhých letech jste se vrátil k trénování. Nejprve jako trenér přípravek a teď i nově jako trenér B týmu. Jak se zrodil tenhle návrat?


To je jednoduché. Chyběl mi fotbal. Ten pocit si znovu trochu zakřičet na tréninku a hlavně na lajně v zápase. Zkrátka trocha toho adrenalinu.


Dokážete popsat kdy se ve vás zlomilo to, že se chcete vrátit k trénování?


Před 4 lety jsem skončil v Lochkově. Po dvaceti letech trénování v kuse mě fotbal přestal bavit potřeboval jsem si trochu od toho fotbalového kolotoče odpočinout. Čtyři roky jsou pryč já si odpočinul, vyčistil hlavu a zjistil, že mi ten fotbal zase chybí. Zkrátka je to můj život pohybovat se na hřišti.


Se Sliveneckým fotbalem vás pojí jistě velké pouto. Proto je na místě otázka, zda jste spokojený, jakou cestou se místní kopaná ubírá a kam se klub posunuje? 

Je vidět, že Slivenec měl, má a snad i bude mít své místo na Pražské fotbalové mapě. Každý, když jsem přijede jde na horkou půdu. Nikdy se zde moc nevyhrávalo. Tak opět jednoduše. Jen tak dál aby se nás každý bál. Jde to správným směrem od malých žáčků až po A mačaft. Mám z toho dobrý pocit, přijít na krásný stadion a vidět to hemžení. Myslím si, že je to správně nasměrované.


Pojďme se zaměřit na B tým. Máte před sebou nelehký úkol. Na nesestupové pozice ztrácíte 8 bodů. Jaké jsou ambice a plány?

Asi každý řekne, chceme to zachránit. Já bych byl trošku opatrnější. B" půjde do jara s cílem poprat se o každý bod a uvidíme, jak vše dopadne. Jedno ale můžu slíbit, nedáme svou kůži zadarmo, budeme bojovat až do konce soutěže. Uvidíme, jak vše dopadne.


Co vše bude potřeba změnit, aby mohl být reálný vzestup B týmu?


Řeknu to asi takto. Nejprve zkonsolidovat mužstvo. Začíná to u hráčů, u jejich přístupu k tréninkům, zápasu atd. Dále spolupráce trenérů A týmu, B týmu a trenérů dorostu. Tam je potřeba začít. Komunikace a vzájemnou úctu jednoho mužstva k druhému. Pak se můžeme bavit o změnách. I když něco se rýsuje, ale opět uvidíme, co ukáže čas.


Máte už jasno jak bude vypadat kádr B týmu?


Děláme na tom. Ve vedení nejsem sám. Bude mi pomáhat Tomáš Tomšů (někdy možná i na hřišti) Jirka Růžička st. a hlavně největší stratég, ikona klubu, hlavně můj učitel a kamarád Standa Jecha. Co se týče kádru je to tak na 70% hotové. Děláme i na nějaké posile, snad to vyjde a jaro bude lepší než podzim.


Když se budeme bavit o vašich dlouhodobých plánech s týmem. Ty vypadají jak?


Je to jasně dané. Každý vidí že v B" mužstvu hrají zde starší kluci (i když neříkám, že hrají špatně). Já bych chtěl mužstvo omladit. Dát šanci klukům z dorostu, aby se mohli otrkat v mužské kategorii. A byli připraveni nastoupit za A" se ctí a bez bázně. Tak, jako jejich předchůdci, kteří nyní dělají dobré jméno Slivenci. Snad se to povede.


A poslední otázka, jaké jsou vaše tajné fotbalové sny, které byste chtěl s klubem zažít? Sen?


Asi aby jednou Slivenec postoupil do Pražského přeboru. Za těch 30 let, co se zde pohybuji, se to nikdy nepovedlo. Takže přání. Být u toho, a hlavně tomu i trochu pomoci, aby se zde hrál pěkný fotbal a diváci se bavili jako dodnes.

Přejneme plno zdaru a radosti trenére.

Poděkování Oficiálním partnerům

Dovolte nám poděkovat všem, kteří svými příspěvky finančními či materiálními, pomocí či úsílím, udržují sportovní areál a klub v životaschopném stavu. DĚKUJEME.
Staň se i ty našim partnerem, více informací v sekci Marketing.

Poděkování Hlavním partnerům