Jak vybrat vybavení

Jaká fotbalová bota se hodí na jaký povrch:

SÁLOVKY

puma-future-19-4-it-jr-0

Sálovky jsou určeny na parkety a na pogumované halové povrchy. Dají se použít i na hřištích s položeným kobercem nebo na tartanu. Díky hladké podrážce má bota výborný kontakt s povrchem a neklouže.


TURFY

turfy

Turfy jsou dobrou volbou na umělou trávu a další tvrdé a suché povrchy. Z podrážky vyčnívá spousta drobných gumových špuntů, které umožňují výbornou stabilitu a lepší kontrolu nad míčem. Turfy se nedoporučují pro vyšší přírodní trávu, mohly by snadno podklouznout.

 


LISOVKY 

lisovky
Nejoblíbenější a nejuniverzálnější typ kopaček, který uvidíte na hřištích. Lisové špunty (označení FG) se hodí na tvrdou, ale i na měkčí přírodní trávu. Lisovky se nedoporučují používat na umělých površích, je velká pravděpodobnost znehodnocení kopaček. V případě hraní tohoto typu kopaček na umělém povrchu to je relevantní důvod k zamítnutí reklamace.

Pokud je u kopaček označení FG/AG jedná se lisovky, které jsou vhodné jak na umělou trávu, tak na přírodní travnaté povrchy. Na podrážce kopaček nalezneme jak klasické vyšší špunty tak i několik menších. Výhodou je, že nemusí mít jedny kopačky na trávu a další na umělý povrch.

LISOKOLIKY

lisokoliky
Lisokolíky (označení SG-PRO/MX SG) kombinují kovové kolíky a lisované špunty. Stejně jako kolíky se hodí na měkký přírodní povrch. Lisokolíky mají lepší rozložení váhy na větší plochu, protože mají navíc od kolíků také špunty, proto se stávají pohodlnější obuví. NEVHODNÉ pro děti do dorosteneckého věku.


Jaké vybrat chrániče:


Pro každého hráče obecně platí, že fotbalové chrániče by měly poskytnout maximální možnou ochranu, aniž by výrazně omezovaly pohyb hráče na hřišti.  Výběr chráničů je velmi individuální a často o pocitu samotného hráče.

Typy chráničů:


Holení bez chrániče kotníku


chranice2

Holení s kotníkových chráničem


chranice


Brankářské rukavice:

Obecně se dělí na brankařské rukavice na mokrý a suchý povrch. Nejběžnější jsou rukavice na suchý povrch. Ty se dále liší podle střihu, typu pěny a tvaru prstů. Každý brankář si musí najít svůj typ rukavic, který mu vyhovuje. I zde je to velice individuální.

Rukavice na suchý povrch:

rukaviceRukavice na mokrý povrch:

76a609a8498c6f6c4d18669f3874edec
- charakteristicky se rozlišují modrou barvou pěny (chytací části) a označením AQUA.

Míče

S jakou velikostí míče hrajou jaké kategorie:Velikost míče číslo 3 - do 8 let (do st. přípravky)

Velikost míče číslo 4 - 8-12 let (St. přípravka a Ml. Žáci)

Velikost míče číslo 5 - 12 a více let (St. žáci a výš)

mic

Veškeré vybavení naleznete za bezkonkurenční ceny u našeho týmového partnera www.biosport.cz.

Poděkování Oficiálním partnerům

Dovolte nám poděkovat všem, kteří svými příspěvky finančními či materiálními, pomocí či úsílím, udržují sportovní areál a klub v životaschopném stavu. DĚKUJEME.
Staň se i ty našim partnerem, více informací v sekci Marketing.

Poděkování Hlavním partnerům